Prokrastinácia a jej využitie v edukácii 1
Webinár je rozdelený na dve podujatia - Prokrastinácia 1 a Prokrastinácia 2, ako nadväzujúce časti. Tematicky je zacielený na ozrejmenie pojmu prokrastinácia a jej vplyvu na motiváciu žiakov uciť sa.
Obsahom prvej časti sú základné teoretické informácie spolu s odbornými poznatkami a ukážkami pre PZ, sprostredkovane i pre rodičov, zameranými na rozpoznanie prokrastinácie na základe jej príznačných atribútov.
Webinár je primárne zacielený na vplyv prokrastinácie na motiváciu žiakov učiť sa, aj na prezentáciu a osvojenie si niektorej z metód a foriem práce, ktoré môžu pedagogickí zamestnanci využiť v edukačnej praxi, prípadne ich prezentovať pre rodičov ako možný spôsob jej zvládania v rámci domácej prípravy žiakov.
15:15 - 15:30 Prezentácia účastníkov
15:30 - 17:00 Základné teoretické informácie a poznatky o prokrastinácii
17:00 - 17:15 Prestávka
17:15 - 18:00 Diskusia a návrhy účastníkov na aplikáciu poznatkov z webinára do
vlastnej edukačnej praxe